21 lutego 2024

Kilka powodów dlaczego wybrać elektrycznego Mercedesa do jazdy po Poznaniu

Elektryczne samochody stają się coraz bardziej popularne, a w Poznaniu, mieście dynamicznie rozwijającym infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, wybór takiego auta, zwłaszcza marki Mercedes, wydaje się być decyzją nie tylko ekologiczną, ale i wyjątkowo praktyczną.

Kilka powodów dlaczego wybrać elektrycznego Mercedesa do jazdy po Poznaniu

Mercedes-Benz, jako lider innowacji w branży motoryzacyjnej, oferuje gamę elektrycznych pojazdów, które łączą luksusową jakość z ekologicznym podejściem. Elektryczne modele Mercedes, takie jak EQV, oferują znakomity zasięg, doskonałe osiągi i przemyślaną konstrukcję, co sprawia, że są idealnym wyborem dla tych, którzy szukają zarówno efektywności, jak i elegancji.

Dlaczego więc elektryczny Mercedes jest idealnym wyyborem dla mieszkańców Poznania? Oto sześć powodów:

Ekologia

Wybór elektrycznego samochodu, szczególnie takiego jak Mercedes, ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu i oszczędności kierowców, ale przede wszystkim dla środowiska. Elektryczne pojazdy przyczyniają się do znacznego zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w miastach, redukując emisję pyłów, spalin i hałasu. Jest to szczególnie ważne w Poznaniu, gdzie codziennie na takich ulicach jak Niestachowska, Hetmańska czy Garbary występują korki, generując znaczące zanieczyszczenie.

Każdego dnia, szczególnie w okresie zimowym, mieszkańcy Poznania borykają się ze smogiem i złym stanem powietrza, częściowo wynikającym ze spalin emitowanych przez pojazdy spalinowe. Gdyby większa liczba kierowców zdecydowała się na przesiadkę do elektrycznych samochodów, takich jak Mercedes, efekt byłby odczuwalny zarówno w zakresie jakości powietrza, jak i zmniejszenia hałasu.

Warto podkreślić, że ekologiczne aspekty jazdy elektrycznym Mercedesem to nie tylko kwestia redukcji zanieczyszczeń. Jest to również krok w stronę zrównoważonego rozwoju miasta, który uwzględnia potrzeby przyszłych pokoleń. Korzystając z pojazdów elektrycznych, mieszkańcy Poznania mogą aktywnie przyczyniać się do tworzenia czystszej i zdrowszej przestrzeni miejskiej.

Podsumowując, elektryczne Mercedesy oferują szereg korzyści, które wykraczają poza indywidualne zalety dla kierowców. Są one istotnym elementem w walce z miejskim smogiem i hałasem, a rozwijająca się infrastruktura ładowania w Poznaniu czyni ten wybór coraz bardziej praktycznym i dostępnym dla coraz szerszej grupy mieszkańców. Wybierając elektryczny Mercedes, kierowcy w Poznaniu nie tylko inwestują w swoją wygodę i oszczędność, ale również aktywnie przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście.

Oszczędność

Jazda samochodem elektrycznym stanowi znaczącą oszczędność, zwłaszcza w kontekście obecnych cen paliw. Mimo wzrostu cen prądu, koszty ładowania elektryków wciąż pozostają niższe w porównaniu z tankowaniem tradycyjnych paliw. Ponadto, auta elektryczne charakteryzują się mniejszą ilością ruchomych części, co skutkuje rzadszą potrzebą serwisowania i niższymi kosztami utrzymania.

Z najnowszych badań wynika, że ładowanie elektryków w warunkach domowych to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Przykładowo, koszt przejechania 100 kilometrów, w zależności od wybranej taryfy energetycznej, różni się jedynie o kilka złotych. Dla najczęściej wybieranej taryfy G11, koszt ten wynosi około 14,94 zł, a dla taryfy G12 jest to zaledwie 14,57 zł. Te różnice cenowe pokazują, że elektryki oferują nie tylko ekologiczne, ale i wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie w zakresie codziennego użytkowania pojazdów.

Zasięgi 

W świecie nowoczesnych technologii motoryzacyjnych, Mercedes-Benz jest jednym z liderów innowacji, a ich najnowsze modele elektryczne, takie jak EQV, to kwintesencja postępu w dziedzinie zasięgu i efektywności. Znaczący rozwój w technologii baterii i zarządzania energią w pojazdach elektrycznych (EV) przekłada się na coraz większe zasięgi, eliminując tym samym jedną z głównych obaw konsumentów dotyczących częstego ładowania.

Model EQV Mercedes-Benz, jako jeden z flagowych elektrycznych vanów, oferuje imponujący zasięg wynoszący nawet 356 kilometrów według normy WLTP. To wynik, który umożliwia zarówno codzienne dojazdy do pracy, jak i dłuższe podróże bez konieczności częstego ładowania. Ta zdolność do pokonywania długich dystansów na jednym ładowaniu otwiera nowe możliwości dla użytkowników EV i sprawia, że elektryczne samochody stają się coraz bardziej praktyczną opcją nie tylko dla ekologów, ale także dla szerokiej grupy konsumentów.

Serce innowacyjności w EV Mercedes-Benz tkwi w zaawansowanej technologii baterii i inteligentnym zarządzaniu energią. Ulepszone baterie litowo-jonowe nie tylko przechowują więcej energii, ale także efektywniej ją wykorzystują, dzięki czemu zwiększa się żywotność baterii oraz odległości, które można przejechać na pojedynczym ładowaniu. Zaawansowany system zarządzania energią optymalizuje zużycie energii w zależności od warunków jazdy, co jeszcze bardziej zwiększa zasięg.

Ładowanie i Infrastruktura

Budimex Mobility, we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu, uruchomił niedawno 28 ogólnodostępnych stacji z 55 punktami ładowania, co jest ważnym krokiem w kierunku przyspieszenia transformacji rynku samochodowego w Polsce. Poznań zyskał już łącznie 61 punktów ładowania, zlokalizowanych na terenie całego miasta, a kolejne dwie lokalizacje są w trakcie przekazywania. Te stacje ładowania, o mocy do 22 kW, są dostępne dla dwóch pojazdów jednocześnie i dostosowane do użytku przez aplikacje mobilne oraz karty RFID.

Przyszłość i Dostępność

Zwiększający się zasięg elektrycznych pojazdów Mercedes-Benz jest krokiem w kierunku przyszłości, w której EV staną się normą. Dzięki postępowi w tej dziedzinie, pojazdy te będą coraz bardziej dostępne i praktyczne dla szerokiej gamy użytkowników, od rodzin po biznesy, zapewniając jednocześnie ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie transportowe.

Komfort i przestrzeń:

 Mercedes-Benz, znany z tworzenia pojazdów o najwyższym standardzie, w swojej linii elektrycznych modeli EQV, łączy nowoczesność z komfortem i przestrzennością. EQV, jako elektryczny van, stanowi doskonałe rozwiązanie dla rodzin i osób często podróżujących na długie dystanse, łącząc zalety pojazdów elektrycznych z przestronnym i luksusowym wnętrzem.

Model EQV Mercedes-Benz został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni wewnętrznej. Van oferuje szerokie możliwości konfiguracji siedzeń, co pozwala na dostosowanie wnętrza do indywidualnych potrzeb. Od sześcio- do ośmioosobowej konfiguracji, każda wersja zapewnia pasażerom komfort i przestronność, niezależnie od długości podróży. Duża przestrzeń bagażowa sprawia, że EQV jest idealny zarówno na krótkie wycieczki, jak i dłuższe wyjazdy rodzinne, oferując wystarczająco miejsca na bagaże, sprzęt sportowy czy inne niezbędne akcesoria.

Wygoda i Luksusowe Wyposażenie

Mercedes-Benz słynie z luksusowego wykończenia swoich pojazdów, a EQV nie jest wyjątkiem. Wysokiej jakości materiały, zaawansowane systemy multimedialne i najnowsze technologie wspomagające kierowcę, takie jak system nawigacji zintegrowany z zarządzaniem zasięgiem, sprawiają, że każda podróż jest przyjemnością. Kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się wygodnymi fotelami, przestronnym wnętrzem oraz cichą i płynną jazdą, co jest charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych.

Przywileje miejskie:

 Kierowcy elektrycznych samochodów, takich jak Mercedes EQV, korzystają nie tylko z zalet ekologicznych i ekonomicznych, ale również z dodatkowych przywilejów, które ułatwiają codzienne poruszanie się po miejskich obszarach. Te dodatkowe korzyści, w tym możliwość jazdy buspasami oraz darmowe parkowanie w centrach miast, stanowią istotny czynnik zachęcający do przejścia na ekologiczny transport.

Jazda Buspasami

W wielu miastach na całym świecie, w tym również w Polsce, samochody elektryczne mają uprzywilejowany dostęp do buspasów. Jest to istotna zaleta, szczególnie w godzinach szczytu, gdy zatłoczone drogi stają się wyzwaniem dla kierowców. Dzięki temu uprawnieniu, właściciele elektryków mogą ominąć korki, korzystając z pasów zarezerwowanych dotychczas głównie dla autobusów. To nie tylko oszczędza czas, ale również przyczynia się do zmniejszenia stresu związanego z jazdą w gęstym ruchu miejskim.

Darmowe Parkowanie w Centrach Miast

Kolejnym znaczącym przywilejem dla użytkowników samochodów elektrycznych jest możliwość darmowego parkowania w centrach miast. Wiele lokalnych władz wprowadza takie ułatwienia, aby promować ekologiczne środki transportu i zmniejszyć problem zanieczyszczenia powietrza w centrach miejskich. Darmowe parkowanie nie tylko obniża koszty eksploatacji pojazdu, ale także zachęca do częstszego wybierania elektryków jako środka transportu na codzienne errandy czy spotkania biznesowe w centrum miasta.

W obliczu tych wszystkich zalet, wybór elektrycznego samochodu marki Mercedes w Poznaniu wydaje się być decyzją, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających kierowców, dbających o środowisko, komfort jazdy oraz ekonomię użytkowania pojazdu.

realizacja powyższego artykułu odbyła się przy współpracy z firmą MB Motors, naszym strategicznym partnerem w dziedzinie motoryzacji.

Dla dodatkowych informacji lub pytań, prosimy o kontakt z salonem. 

Bolesława Krzywoustego 71, 61-144 Poznań
 

© 2021 MotoPoznań

Realizacja