Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Borówki i Żywicznej

W nadchodzący poniedziałek, 12 lutego, mieszkańcy Kobylegopola mogą spodziewać się zmian w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Borówki i Żywicznej. Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji planów, które mają na celu usprawnienie przepływu samochodów i podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tym miejscu.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Borówki i Żywicznej

 

Dotychczas kierowcy podróżujący ulicą Borówki w kierunku centrum miasta napotykali trudności z bezpiecznym włączeniem się do ruchu, ponieważ droga ta była podporządkowana ulicy Żywicznej. Aby rozwiązać ten problem, w miejscu obecnego skrzyżowania zostanie wybudowane minirondo o średnicy 4 metrów. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do płynniejszego ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ramach czasowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na etapie prac nad nowym układem drogowym, przewidziano szereg zmian. Jezdnia na łuku skrzyżowania zostanie zawężona do minimum 5 metrów, a maksymalna dozwolona prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Dodatkowo, na skrzyżowaniu pojawi się nowe oznakowanie pionowe oraz poziome, które będzie kierować kierowców, wskazując odpowiednie trajektorie poruszania się.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewnia, że pomimo prowadzonych prac wszystkie dotychczasowe relacje drogowe na skrzyżowaniu zostaną zachowane, a w razie potrzeby, na przykład przy przejeździe autobusów czy pojazdów o większych gabarytach, ruch będzie kierowany ręcznie.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja