21 kwietnia 2024

VW Poznań ma nowy zarząd.

Z dniem 1 marca 2024 r. nową członkinią zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o. odpowiedzialną za obszar finansów, zakupów i IT zostanie Liane Lubitz
Dotychczasowa członkini zarządu Agnieszka Olenderek obejmie funkcję w zarządzie Volkswagen Slovakia, a.s. na stanowisku CFO

VW Poznań ma nowy zarząd.

Volkswagen Poznań sp. z o.o. ogłosił dziś ważne zmiany kadrowe w swoim zarządzie. Z dniem 1 marca 2024 roku, Liane Lubitz obejmie stanowisko członkini zarządu odpowiedzialnej za obszar finansów, zakupów i IT, zastępując Agnieszkę Olenderek, która przenosi się do Volkswagen Slovakia a.s., aby tam pełnić funkcję CFO.

Liane Lubitz wnosi do Volkswagen Poznań ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie finansów, controlingu i zarządzania projektami. Swoją zawodową karierę rozpoczęła w Siemensie, by w 2008 roku dołączyć do koncernu Volkswagen, konkretnie do marki MAN Truck & Bus, gdzie zajmowała kluczowe stanowiska w obszarze controlingu inwestycyjnego i kosztów stałych, a także IT. W ostatnich pięciu latach pełniła rolę dyrektora zarządzającego w MAN HR Services GmbH.

„Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, Liane Lubitz jest idealnym uzupełnieniem naszego zespołu zarządzającego w Polsce. Jest doskonałym przykładem naszego podejścia do międzynarodowej wymiany i mobilności w ramach koncernu Volkswagen” – powiedział Wolfgang Fueter, członek zarządu ds. personalnych Volkswagen Samochody Dostawcze.

Stefanie Hegels, prezeska zarządu Volkswagen Poznań, wyraziła swoje zadowolenie z dołączenia Liane Lubitz do zespołu, podkreślając wartość jej doświadczenia i umiejętności dla firmy. Jednocześnie, złożyła serdeczne podziękowania Agnieszce Olenderek za jej wkład w rozwój spółki, w szczególności za promowanie cyfryzacji i osiągnięcia finansowe, które miały znaczący wpływ na rozwój Volkswagen Poznań.

Agnieszka Olenderek, związana z koncernem Volkswagen od 28 lat, ma za sobą bogatą historię różnorodnych funkcji kierowniczych. Jej praca przy projektach takich jak budowa zakładu we Wrześni i uruchomienie produkcji VW Crafter stanowi ważny wkład w rozwój firmy. Teraz, przenosząc się do Volkswagen Slovakia a.s., będzie kontynuować swoją karierę w kluczowej roli finansowej, zakupowej i IT.

Zmiany te są świadectwem dynamicznego rozwoju i ciągłego dążenia do doskonałości w ramach globalnej sieci Volkswagen, podkreślając jednocześnie wartość doświadczenia i umiejętności w kształtowaniu przyszłości motoryzacji.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja