Rowerzysta potrącony przez pociąg w Puszczykowie. Trwa akcja ratunkowa

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie około godziny 17:00 rowerzysta został potrącony przez pociąg na jednym z przejazdów kolejowych. Pomimo natychmiastowej reakcji i interwencji służb ratunkowych, na chwilę obecną nie są znane dokładne informacje dotyczące stanu zdrowia poszkodowanego.

Rowerzysta potrącony przez pociąg w Puszczykowie. Trwa akcja ratunkowa

Z wstępnych informacji przekazanych przez naszych czytelników wynika, że poszkodowany rowerzysta, niestety, nie przeżył tego zdarzenia. Należy jednak podkreślić, że są to informacje nieoficjalne i oczekujemy na potwierdzenie ze strony odpowiednich służb.

Na miejscu wypadku nadal pracują służby ratunkowe oraz policja, które zabezpieczają teren i rozpoczynają dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ul. Dworcowa została tymczasowo zamknięta dla ruchu, co może powodować utrudnienia w komunikacji w tej części miasta.

Świadkowie relacjonują, że mimo istniejącego oznakowania i sygnalizacji ostrzegawczej, rowerzysta podjął próbę przejechania przez tory w momencie zbliżania się pociągu. Maszynista, mimo podjęcia próby nagłego hamowania, nie był w stanie uniknąć zderzenia.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja