22 czerwca 2024

Adam Kornacki prezentuje nowy elektryczny model Volvo EX90 w salonie Volvo Karlik

14 maja, w salonie Volvo Karlik w kompleksie Stary Browar w Poznaniu, odbyła się premiera długo oczekiwanego modelu elektrycznego Volvo EX90. Prezentację nowego samochodu przeprowadził znany polski dziennikarz motoryzacyjny, Adam Kornacki, który w rozmowie z przedstawicielami firmy Volvo Karlik, szczegółowo opisał liczne zalety tego wyjątkowego pojazdu.

Adam Kornacki prezentuje nowy elektryczny model Volvo EX90 w salonie Volvo Karlik

Nowe Volvo EX90, dzięki zaawansowanej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom, oferuje zasięg do 600 km, co jest wystarczające do komfortowej podróży po polskich drogach. Samochód może się pochwalić również błyskawicznym ładowaniem od 10% do 80% w zaledwie 30 minut oraz mocą 380 kW (517 KM), co umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Pojazd wyposażono w 7 komfortowych foteli, gwarantujących wygodę dla wszystkich pasażerów.

Bezpieczeństwo w nowym Volvo osiąga nowy, najwyższy poziom dzięki systemowi LiDAR oraz funkcji wykrywania obecności pasażerów we wnętrzu pojazdu. Dodatkowo, Volvo EX90 jest wyposażone w udoskonalone wspomaganie kierowcy Pilot Assist, które pomaga śledzić ruch drogowy i odpowiednio dostosowywać prędkość oraz odległości, zwiększając komfort i bezpieczeństwo podróży.

System inforozrywkowy w Volvo EX90 działa szybciej i jest bardziej intuicyjny dzięki nowemu komputerowi głównemu. Użytkownik ma dostęp do szeregu aplikacji poprzez Google Assistant, Google Maps i Google Play Store, co sprawia, że każda podróż jest zarówno przyjemna, jak i bezproblemowa.

Cena Volvo EX90 w wersji Ultra wynosi 479 900 zł, a jego bogate wyposażenie obejmuje m.in. reflektory HD Pixel LED, zestaw audio Bose Premium, wyświetlacz HUD, 21-calowe felgi oraz panoramiczne okno dachowe.

Dzięki dynamicznemu stylowi jazdy, elektryczny silnik Twin motor o mocy 408 KM pozwala na szybkie i płynne włączanie się do ruchu, eliminując konieczność użycia skrzyni biegów i innych skomplikowanych elementów typowych dla silników spalinowych. Codzienne użytkowanie Volvo EX90 to czysta przyjemność, zapewniająca zarówno oszczędności, jak i niezrównane poczucie bezpieczeństwa.

Prezentacja nowego modelu Volvo EX90 stanowi ważny krok w rozwoju elektrycznej motoryzacji i z pewnością przyciągnie uwagę wielu miłośników nowoczesnych technologii oraz zrównoważonego rozwoju.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja