6 sierpnia 2021

Polska premiera Renault Arkana w Starym Browarze

W dniach 28-29.05 na terenie Starego Browaru odbywa się niepowtarzalna wystawa motoryzacyjna. Połączenie najnowszej technologi z historią daje fanom motoryzacji możliwość zapoznania się z doświadczeniem marki. Firma Renault Auto Compol S. A. zadebiutowała na Polskim rynku z nowym modelem Renault Arkana. Tylko w piątek i sobotę będzie można obejrzeć ten nowy model na żywo w Starym Browarze.

Polska premiera Renault Arkana w Starym Browarze

Renault Arkana to nowa propozycja koncernu na rok 2021.

Suv w stylu coupe właśnie debiutuje na polskim rynku. Od maja można składać zamówienia na ten model i od razu podbił on serca naszych rodaków. Wybierać możemy pomiędzy dwoma wersjami silnikowymi – 1.3 Tce o mocy 140 KM oraz 143-konną hybrydą. Na październik planowane jest również wprowadzenie mocniejszego silnika benzynowego o mocy 158 KM.

Renault Arkana to samochód wygodny, z dużym bagażnikiem i rozkładaną kanapą. Sprawdzi się zarówno podczas podróży służbowych jak i dalszych wakacji z rodziną. Uniwersalność tego modelu sprawia, że będzie on najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie komfort jazdy zarówno na długich jak i krótkich dystansach.

Jego francuskim młodszym bratem jest Renault 10 z 1966 roku.

Samochód, na którym nie sposób nie zawiesić oka. Klasyczny, obok którego ciężko przejść obojętnie, produkowany od 1965 do 1971 roku. Wyposażony w benzynowy silnik o pojemności skokowej 956 cm3 i 45 KM stał się samochodem, którym można dosłownie ‘przechadzać’ się po drodze. Co istotne, podobnie jak w poprzednich modelach i w tym zamontowano cztery hamulce tarczowe Lockheed, co jest ogromnym atutem tego pojazdu. Niesamowita klasa i elegancja modelu sprawia, że stał się okazem poszukiwanym przez wielu fanów klasycznej motoryzacji.