Nowy Zarząd MPK Poznań oficjalnie rozpoczął kadencję

Od dziś MPK Poznań oficjalnie ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Dostatni, który zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Tulibackiego. Oficjalnie rozpoczęto także kadencję pozostałych członków Zarządu spółki.

Nowy Zarząd MPK Poznań oficjalnie rozpoczął kadencję

 

Skład Zarządu na lata 2021-2025 został powołany już pod koniec kwietnia. Wówczas ustalono, że ustalenia wejdą w życie 3 miesiące później, czyli dzisiaj, 26 lipca – w następnym dniu po zakończeniu posiedzenia zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników.

Poprzedni Prezes Zarządu, Wojciech Tulibacki pracował w MPK Poznań aż 44 lata, z czego przez ostatnie 23 zarządzał spółką. W ostatnim dniu swojej kadencji wręczył „Złotą Wajchę” prezydentowi Poznania, Jackowi Jaśkowiakowi.

„To moje ostatnie służbowe zadanie na stanowisku prezesa MPK Poznań. W ubiegłym roku Kapituła przyznała prezydentowi to wyróżnienie za pomoc i prezentowanie osiągnięć spółki. Z uwagi na pandemię nie było możliwości wręczyć tej statuetki wcześniej” – mówił Wojciech Tulibacki

Były już prezes przyznał, że „zostawia MPK Poznań w dobrych rękach”. Wskazał, że wybrany Zarząd jest „ambitnym i profesjonalnym zespołem”.

Prezesem został Krzysztof Dostatni, który z poznańskim MPK związany jest od 2001 roku. Przeszedł wszystkie stopnie kariery zawodowej w spółce. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Posiada także uprawnienia do prowadzenia tramwaju.

W skład władz MPK Poznań weszli Jerzy Zalwowski – Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych oraz Marek Grzybowski – Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych.