19 lipca 2024

Demon prędkości w salonie MB Motors

Czym dla marki Mercedes jest model SL oraz co stoi za fenomenem modelu GLC ? Na te pytania i nie tylko w programie „Hej Poznań” odpowiedział Maciej Wlaźlak z MB Motors.

Demon prędkości w salonie MB Motors

Mercedes SL od lat był modelem bardzo znaczącym w historii marki. W jego najnowszej wersji zastosowano wiele rozwiązań najnowszej technologii. Został stworzony w całości przez inżynierów AMG zajmujących się produkcją samochodów sportowych.

„Jest kilka takich elementów, które odróżniają go znacząco od poprzedników. Tak jak napęd na cztery koła – to jest pierwszy model SL w historii, który taki posiada. Myślę, że to sprawiło, że to auto staje się bardzo bezpośrednim konkurentem dla 911”  

tłumaczy Maciej Wlaźlak.

Nie należy zapominać o najważniejszym elemencie auta czyli silniku. W Mercedesie SL znajduję się silnik 4 litrowy V8, który ma prawie 600 koni mechanicznych. Dostępne są również trochę słabsze wersje dla osób ceniących sobie bardziej praktyczną jazdę. Pierwszy raz w historii, dostępny jest również silnik 2 litrowy.

Oba silniki stworzone są w technologii „one man – one engine”. Oznacza to, że silniki od samego początku do końca są ręcznie składane przez jednego człowieka.

Maciej Wlaźlak z MB Motors opowiedział również o najlepiej sprzedającym się SUV-ie pośród konkurencyjnych, czyli modelu GLC. Modele GLC w najnowszej generacji będą dostępne tylko w wersji z dwulitrowym silnikiem.

„Ponadto pojawią się jednostki hybrydowe, które na samym prądzie mogą przejechać ponad 100 kilometrów.”

Niedługo w sprzedaży pojawi się również największy SUV elektryczny dostępny na rynku – EQS SUV. Auto całkowicie elektryczne, zawierajace dwa silniki. Na ich pełnym naładowaniu będzie można przejechać nawet do 600 kilometrów.

Więcej o elektrycznym modelu Mercedesa można posłuchać w programie „Hej Poznań”.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja