22 czerwca 2024

Od kilku miesięcy budują rondo na Szczepankowie. Co do tej pory zrobiono?

Trwa budowa ronda na Szczepankowie, które ma poprawić płynność włączania się do ruchu, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa w okolicy. Na jakim etapie są prace?

Od kilku miesięcy budują rondo na Szczepankowie. Co do tej pory zrobiono? fot. PIM

 

Rondo powstaje u zbiegu ul. Szczapankowo, Michałowo i Ługańskiej. Zostanie dowiązane do istniejącego na ul. Ługańskiej ciągu pieszo-rowerowego, a także drogi dla rowerów w kierunku południowo-wschodnim na ul. Szczepankowo. Ułatwi to rowerzystom włączanie się do ruchu i jazdy po rondzie w każdym kierunku. Całość poprawi płynność przejazdu i zwiększy poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.

Prace rozpoczęły się w maju i obecnie powoli dobiegają końca. Przebudowano wszelkie kolizje teletechniczne, wodociągowe i energetyczne. Gotowa jest także konstrukcja nawierzchni jezdni i drogi rowerowej oraz warstwa ścieralna.

Na części chodników zakończono także prace brukarskie – pozostałe będzie można wykonać dopiero po zakończeniu prac przy kanale technologicznym i kanalizacji kablowej, która umożliwi doświetlenie przejścia dla pieszych.

Inwestycja przewiduje zamontowanie słupów oświetleniowych. W rejonie skrzyżowania wykonano już nawierzchnię fakturową z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku. W okolicy wysiana zostanie także trawa.

Jak zapewnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, budowa jest już na ukończeniu i niedługo nowe rondo będzie gotowe w całości.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM

© 2021 MotoPoznań

Realizacja