22 czerwca 2024

11. Rajd Sędziów – emocje, wiedza i zabawa na najwyższym poziomie

5 listopada odbyła się jedenasta edycja Rajdu Sędziów, gromadząc 114 entuzjastów motoryzacji z dziewięciu Automobilklubów z całej Polski. Impreza, która rozpoczęła się w Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa, przyciągnęła 42 załogi, gotowe zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi.

11. Rajd Sędziów – emocje, wiedza i zabawa na najwyższym poziomie fot. pixabay

Uczestnicy rajdu, po krótkiej odprawie i zwiedzaniu Centrum Motoryzacji, wyruszyli na 55-kilometrową trasę pełną wyzwań. Wśród nich znalazł się test wiedzy sędziowskiej oraz test dotyczący historii Automobilklubu Wielkopolski. Pierwszym punktem na trasie była stajnia wyścigowa “Drive Squad”, gdzie uczestnikom przygotowano zadania związane z wymianą koła wyścigowego i zmianą kierowców w Mini w stylu Mistrzostw Polski Endurance. Następnie, w Pałacu w Jankowicach, załogi mierzyły się z zadaniem polegającym na odszukiwaniu historycznych informacji oraz rozwiązywaniu testu z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Atrakcje na Meście: Meta rajdu miała miejsce na Torze Poznań, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje. Między innymi przejazdy wyścigowym Mini, drift taxi z Maciejem Polody, próby z trajką, a także niecodzienne wyzwania takie jak operowanie koparką, celowanie strumieniem wody z wozu strażackiego, czy wspólne pieczenie rogali Marcińskich.

Zwycięzcy i Organizatorzy Następnej Edycji: Załoga nr 4, w składzie Maja Michalska, Zuzanna Rybak, Zuzanna Kędziora, zwyciężyła w tym roku, zapewniając sobie tym samym zaszczyt organizacji 12 Rajdu Sędziów w przyszłym roku. Na podium znaleźli się również Tomasz i Katarzyna Słupscy oraz Waldemar i Karolina Jędrzejczak.

Konkurs Elegancji: Dodatkowo, w konkursie “elegancji”, gdzie jury stanowili sami uczestnicy, ponownie triumfowała załoga nr 4, pokazując, że umiejętności i styl mogą iść w parze.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja