21 kwietnia 2024

Poznań gospodarzem Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu

Już na początku kwietnia Poznań będzie gospodarzem ważnej imprezy sportowej – tym razem wiadomość ta ucieszy przede wszystkim fanów sportów motorowych, ale wydarzenie z pewnością przyciągnie uwagę także pozostałych mieszkańców. W stolicy Wielkopolski odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu.

Poznań gospodarzem Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu

Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia na golęcińskim stadionie. Będzie to kolejny raz, gdy w Poznaniu spotkają się najlepsze polskie kluby żużlowe. Poprzedni turniej odbył się na Golęcinie dwa lata temu.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw rozgrywanych w Rzeszowie, tytuł mistrzowski zdobył Motor Lublin, który będzie starał się powtórzyć swój sukces w tym roku. O medale na Golęcinie powalczy łącznie siedem drużyn: PSŻ Poznań jako gospodarz, a także Sparta Wrocław, Apator Toruń, Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra, Unia Leszno i broniący tytułu Motor Lublin.

Impreza będzie emocjonującym świętem nie tylko dla fanów żużla i Poznańskich Skorpionów, ale także dla pozostałych mieszkańców, chcących poczuć dreszczyk sportowych emocji i rywalizacji. Bilety będą w sprzedaży wkrótce online. W dniu zawodów będzie je można kupić także w kasie na stadionie.

 

autorka: A. Karczewska

fot. UMP

© 2021 MotoPoznań

Realizacja