22 czerwca 2024

Kolejny nowy autobus testowany na poznańskich ulicach

Od kilku dni po poznańskich ulicach kursuje Solaris Urbino 18 electric, czyli najnowszy autobus elektryczny Solaris. Pasażerowie będą mogli przejechać się na jego pokładzie jeszcze do końca tygodnia.

Kolejny nowy autobus testowany na poznańskich ulicach fot. UMP

 

Wczoraj informowaliśmy o prowadzonych w Poznaniu, jako pierwszym polskim mieście, testów nowego autobusu elektryczno-wodorowego marki Mercedes. Więcej tutaj. Nie jest to jednak jedyny pojazd, który w ostatnich dniach gościnnie pojawia się w Poznaniu.

Od weekendu na ulicach miasta spotkać można także Solarisa Urbino 18 electric, który również jest testowany w warunkach miejskich. Pojazd zbudowano w oparciu o najnowszą technologię bateryjną i nową architekturę układu napędowego. Dzięki wprowadzonym zmianom w stosunku do wcześniejszych modeli, autobus może osiągać dalekie zasięgi na jednym ładowaniu.

Jak zauważa Mateusz Figaszewski z Solaris Bus&Coach, pojazd jest bardzo cichy i bezemisyjny. Zapewnia zarówno bezpieczeństwo jak i komfort dla pasażerów i kierowców.

Autobus będzie testowany w poznańskim ruchu miejskim do końca tygodnia, czyli do 5 maja. Można go spotkać na liniach 159 i 169.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja