19 lipca 2024

Premiera Mercedes E Klasa w historycznych zakładach Cegielskiego

13 października w historycznych wnętrzach starej hali zakładów Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbyła się gala premierowa nowego modelu Mercedesa E Klasa. Wydarzenie to przyciągnęło wielu zaproszonych gości, którzy z niecierpliwością oczekiwali na prezentację nowej gwiazdy na motoryzacyjnym firmamencie.

Premiera Mercedes E Klasa w historycznych zakładach Cegielskiego

Rozpoczynając wydarzenie o godzinie 19:30, Dyrektor Zarządzający MB Motors Poznań, Remik Świątek, serdecznie przywitał zgromadzonych. Wskazał na to, jak symboliczne jest to, że jest to pierwsza taka impreza po trudnym okresie pandemii COVID-19. Dzięki gigantycznemu rzutnikowi marki Samsung, goście mieli okazję śledzić historię firmy Mercedes w Poznaniu oraz zapoznać się z planami dotyczącymi przyszłości salonu. Jak się okazuje, przyszły rok przyniesie gruntowną metamorfozę – po 14 latach salon przejdzie generalny remont, stając się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla klientów.

Nie mniej ważnym elementem wieczoru była prezentacja filmu z udziałem nowej ambasadorki MB Motors, Natalii Kaczmarek. Sportowca o niesamowitych osiągnięciach, która podkreślała swoją pasję do perfekcji – wartość dzieloną z marką Mercedes.

Najbardziej oczekiwany moment nadszedł, gdy pod osłoną dymu i płomieni, w rytm zapadającej w pamięć muzyki, został zaprezentowany nowy Mercedes E Klasa. Po części oficjalnej goście mieli okazję delektować się wyjątkowymi drinkami bazującymi na Jack Daniels, natomiast dla miłośników kawy przygotowano specjalne niespodzianki dzięki współpracy z Goryziana Caffe. Wzrok wielu zgromadzonych przyciągały też wspaniałe ciastka od Cake & Macarons by Olga Burak. Całość uświetniona była muzyką na żywo, dzięki której atmosfera utrzymywała się na najwyższym poziomie do późnych godzin nocnych.

Hala, w której odbywało się to wydarzenie, sama w sobie ma bogatą historię. Zakłady H. Cegielskiego przez lata były ważnym ośrodkiem produkcji wojskowej. Rozpoczynając od I wojny światowej, przez okres międzywojenny, aż po lata powojenne, zakłady te dostarczały różnego rodzaju sprzęt wojskowy, w tym broń strzelecką i pancerne pociągi. Hala W7, w której dzisiaj prezentowane są nowości motoryzacyjne, przez lata była miejscem produkcji legendarnych karabinów maszynowych.

W ten sposób, historia i nowoczesność połączyły się w Poznaniu, dając niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom gali.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane dzięki zaproszeniu firmy MB Motors, zlokalizowanej na ul. Bolesława Krzywoustego 71 w Poznaniu, będącej autoryzowanym dealerem samochodów marki Mercedes.

© 2021 MotoPoznań

Realizacja